Ako položiť plávajúcu podlahu | profisa.sk

Výhoda dnešných plávajúcich podláh je, že na ich pokladanie nepotrebujete lepidlo ani sťahovadlá. S trochou zrušnosti to zvládne každý domáci majstre. Spísali sme pre vás jednoduchý postup, ako položiť podlahu spojpomocne. A ak sa vám do toho predsalen nechce púšťať, objednajte si naše služby. Spoločnosť PROFISA podlahu rada položí za vás.


Čo budete potrebovať (objem je potrebné vypočítať si podľa rozlohy izby):

 • laminátové parkety
 • podkladová fólia
 • penetračný náter
 • samonivelizačná stierka na vyrovanie podkladov

1. Plochu, na ktorú chceme podlahu pokladať, poriadne povysávame a rovnomerne natrieme penetračným náterom.
2. Podľa návodu na obale si rozrobíme nivelizačku a valčekom ju rovnomerne nanesieme na celú plochu, aby sme ju vyrovnali.
3. Na rovnú suchú plochu narolujeme fóliu, pričom dávame pozor, aby sa okraje medzi jednotlivými pruhmi neprekrývali.
4. Do ľaveho najvzdialenejšieho rohu miestnosti, cca 7 až 10 mm od steny, umiestnime prvú lamelu. 
5. K položenej lamele priložíme ďalší kus. Prvú lamelu trochu nadvihneme a do zámku zasadíme druhý kus.
6. Keď potrebujeme lamelu skrátiť, presne si odmeriame potrebnú dĺžku na zemi. Následne túto dĺžku prenesieme na lamelu a ceruzou si pomocou pravouhlého trojuholníka naznačíme, kde budeme lamelu rezať.

tool-1747568_960_720.jpg

7. Lamelu skrátime podľa požiadaviek, ideálne priamočiarou pílou.
8. Začíname pokladať ďalšie rady. Aby nám zámky sedeli, obzvlášť pri poslednej lamele v rade, pomôžeme si kladivom. Je dôležité, aby boli lamely tesne pri sebe a nevznikali medzi nimi zbytočné medzery, ktoré potom spôsobujú hlučnosť podlahy a tiež sa v nich zachytávajú nečistoty.
9. Ak je potrebné niektý rad zúžiť, opäť si presne premeriame priestor, dĺžku prenesieme na lamelu a odrežeme priamočiarou pílou.

drill-444508_960_720.jpg

10. Najopatrnejšie postupujeme pri orezávaní lamiel okolo stúpačiek. Najprv si zmeriame ich vzdialenosť od stredu a následne rozostupy oboch okrajov rúr z vnútornej strany, vonkajšej strany aj ich stredov a to kolmo aj vodorovne so stenou. Výsledkom je mriežka. Tam, kde sa prekrývajú čiary naznačujúce rozostupy stredov vyvŕtame dieru s priemerom trúbky.
11. Následne tento kus vyrežeme do tvaru rovnoramenného lichobežníka (najkrajšia strana je rozostup vonkajších strán rúr).

Hotovo :)

profisa_blog_1

Ako položiť plávajúcu podlahu

Výhoda dnešných plávajúcich podláh je, že na ich pokladanie nepotrebujete lepidlo ani sťahovadlá. S trochou zrušnosti to zvládne každý domáci majstre. Spísali sme pre vás jednoduchý postup, ako položiť podlahu spojpomocne. A ak sa vám do toho predsalen nechce púšťať, objednajte si naše služby. Spoločnosť PROFISA podlahu rada položí za vás.

profisa_blog_2

Moderná kúpeľňa na mieru

Takto vyzerá novučká kúpeľňa keď ju robíme my. Inšpirujte sa :)

profisa_blog_3

Spolupracujeme s predajňami HORNBACH

Ak niečo nestíhate alebo nedokážete urobiť sami, firma HORNBACH vám ponúkne profesionálny montážny servis a pošle k vám firmu, ktorá urobí všetku prácu za vás. Jednou z týchto montážnych firiem sme aj my. 

 • profisa-1
  Jozef
  Košice

  Pán Sačko je príjemný pán. Náš nábytok zložil najednotku. Prišiel načas, poskladal to rýchlo a keď sme mu chceli dať peniažky navyše, slušne odmietol. Určite budeme odporúčať.

  profisa_star_1
  profisa-1
  PROFISA
  Košice
  Ďakujeme veľmi pekne
 • profisa-2
  Ludka s rodinou
  Barca

  Potrebovali sme poskladat kuchynu a pan Sacko ochotne prisiel aj v popoludnajsich hodinach, poskladal a aj po sebe poupratoval. Super praca.

  profisa_star_2
  profisa-2
  PROFISA
  Košice
  Ďakujeme za krásnu referenciu :)
 • profisa-3
  Martina
  Kokšov Bakša

  Mali sme doma problém s vodovodným potrubím a zápachom v záchode. Teraz je už všetko čisté a voňavé!

  profisa_star_3
  profisa-3
  PROFISA
  Košice
  Sme radi, že sme Vám mohli pomôcť.
 • profisa-4
  Jana
  Kokšov Bakša

  Práca bola síce urobená dobre, ale robotníci meškali vyše 40 minút! 

  profisa_star_4
  profisa-4
  PROFISA
  Košice
  Dobrý deň, je nám ľúto, že ste neboli spokojná, problém nenastal na našej strane, ale v doprave. Radi Vám pri budúcej objednávke poskytneme zľavu ako odškodné za naše meškanie. Ďakujeme.
 • profisa-5
  Juraj a Amálka
  Košice

  Presťahovali sme sa do nového a potrebovali sme po starých majiteľoch všetko vyčistiť a vymaľovať. Vďaka PROFISE sa to všetko stihlo za pár týždňov, na Vianoce sme boli vo svojom :)

  profisa_star_5
  profisa-5
  PROFISA
  Košice

  Ďakujeme za spoluprácu

  Tím PROFISA

 • profisa-6
  Marta
  Presov

  Stahovanie je pre na vzdy horor. Tentokrat sme to ale vdaka PROFISE zvladli bez stresu. Prisli, nalozili, vylozili, ulozili a bolo :)

  profisa_star_6
  profisa-6
  PROFISA
  Košice
  Ďakujeme!